Виставка новорічних листівок ХХ століття

Виставка “Новорічна магія через десятиліття: листівки другої половини 20 століття”

Пориньте в атмосферу новорічних свят, якими вони були зображені на листівках другої половини 20 століття. Ця унікальна виставка перенесе вас у яскраві та різноманітні епохи — від оптимізму 50-х до сміливих і креативних рішень 80-х. Кожна листівка — це не просто ілюстрація, а ціла історія, пов’язана з тим часом, його культурою та настроєм.

Ви зможете побачити, як змінювалися стилі, від ретро-графіки до мінімалізму, як на листівках відображалися символи країни, характерні для радянського часу, а також як дизайн цих маленьких витворів мистецтва міг розповісти про людей, що мріяли про світле майбутнє. Безліч ікон, снігу, ялинок, зірок і інших атрибутів казкового часу тепер у вашому розпорядженні — в форматі, який дозволяє розглянути кожен елемент, як ніколи раніше.

Зазирніть у цей дивовижний світ, де кожна лінія в мистецтві була наповнена почуттями, а кожен малюнок — цілим посланням. Виставка пропонує унікальну можливість не лише побачити, а й відчути дух епохи, який живе в цих листівках до сьогодні.

Виставка новорічних листівок ХХ століття  доступна для огляду з 17 грудня 2024 року по 19 січня 2025 року в повному обсязі онлайн на сайті Першого всеукраїнсткого музею історії однострою.

Поштова картка була оригінальним винаходом прусського поштового чиновника Генріха фон Стефана, який у 1865 р. першим запропонував проєкт відкритої кореспондентської картки (нім. Postblatt). Однак його пропозицію відхилив генеральний директор державної пошти через «непристойну форму» відкритого листування, а також можливість зменшення поштових доходів.
Згодом Отто фон Бісмарк підписав «Указ про введення листівкової карти», який набув чинності 1 липня 1870 р.

У 1878 р. на Всесвітньому поштовому конгресі в Парижі ухвалено стандартний розмір Correspondenz-Karte – 9×14 см, який 1925 року змінили на інший – 10,5×14,8 см.
З кінця XIX ст. поштова картка з ілюстраціями стала не тільки засобом листування, а й предметом пристрасного колекціонування. Уже в жовтні 1896 р. було створено «Міжнародну спілку колекціонерів поштових карток», а 1899 р. у Кракові відбулася Перша Слов’янська Виставка Ілюстрованих Поштових Карток, на якій 182 колекціонери з Галичини та Чехії експонували близько 30 000 поштових карток. Саме в цей час філокартія народжується як один із видів колекціонування.

На нашій виставці представлено понад 200 новорічних карток (листівок) з фондів нашого Першого всеукраїнського музею історії однострою, що мали обіг на території України у другій половині ХХ століття.

Звертаємо увагу, що публікація та матеріали виставки не є, не несуть у собі і не призначені для будь-якої пропаганди, схвалення або агітації в будь-якій формі та вигляді.

Приємного перегляду та веселого новорічного настрою! (для перегляду листівок у повному форматі – наведіть покажчик курсору мишки на листівку і клацніть лівою кнопкою мишки)

Дякуємо за перегляд нашої виставки!

Сподіваємося, що вона вам сподобалася!

Виставка підготовлена командою музею під керівництвом начальника музею, к.і.н. Романа Пацовського. Команда музею доклала максимум зусиль, щоб показати Вам нашу колекцію новорічних листівок.

Якщо у вас є бажання або можливість допомогти музею цікавими предметами, листівками, елементами форми і спорядження, фотографіями, нагрудними і нарукавними знаками або фінансово – зв’яжіться з нами тел/viber +38-050-3279869 або тел/whatsapp +38-093-3552525